3.3.2012 - Náměšť nad Oslavou

Jak všichni jistě víme, bez hudby není tance, a proto jsme nezaháleli a vyrazili po roce do Náměště na nahrávání zbrusu nových písní do našeho nového pásma. Využili jsme opět dobré spolupráce s cimbálovou muzikou Rathan, která nám už v loňském roce nabídla pomoc s nahrávkou písní.

Nic jsme nepodcenili a hned brzy ráno se sešli ve velmi hojném počtu před místní sokolovnou a byli připraveni na perný den plný pěveckého úsilí. Sešlo se nás něco kolem dvaceti členů, tentokrát ale s výraznou posilou - Standou Blažkem. Jakmile se všichni slezli, tak se mohlo vyrazit. Do Náměště kupodivu dorazili všichni. Po příjezdu jsme na nic nečekali a hned jsme (plni optimismu) odstartovali celý ten pěvecký maraton. Den to byl opravdu náročný. Náročný jak po fyzické stránce, tak i na hlasivky, které dostávaly opravdu zabrat. Naštěstí, jak už u nás víme, existují na hlasivky celkem účinné léky, jako třeba nějaká ta sklenka vína, někdy dle chuti a nálady dokonce lahvinka. Vhod přišel zajisté i oběd v podobě pizzy z místní pizzerie, kde jsme měli objednávku. Při obědě si všichni trochu oddechli a nabrali další síly na celý zbytek dne, který byl ještě velice dlouhý. Ke konci už trochu docházely síly, což je také vidět na fotkách z natáčení. Všichni ale bojovali statečně a zdárně celý ten maraton absolvovali, doufejme, že se skvělými výsledky.

Na konec článku bych za soubor rád poděkoval cimbálové muzice Rathan za velkou pomoc, kterou nám poskytli a doufáme, že tato dobrá spolupráce bude probíhat i nadále. Také bych rád poděkoval všem, co se nahrávání zúčastnili, za výdrž, kterou prokázali.

P3038662.JPG
P3038663.JPG
P3038664.JPG
Mikulášská nadílka v Martínkově - obrázek

Mikulášská nadílka v Martínkově - obrázek

   Po dopolední brigádě ...
   Brigáda pro členy souboru na úklid návsi od podzimního listí je příkladem dobrých vztahů s obecním úřadem Martínkov. Spolupráce probíhá již delší dobu. V minulém roce nám obec zafinancovala materiál na výrobu tanečního parketu.
Účast na plese folklorního souboru Podjavořičan v Krahulčí dne 13.2.2009. Pátek třináctého nevěstil nic dobrého, ale přesto jsme se na připravovaný výjezd vypravili. Nepočítalo se s naším vystoupením, vystupoval pouze pořádající Podjavořičan z Telče, takže jsme jeli v naprosto uvolněné náladě vstříc nečekaným dobrodružstvím (jak se později ukázalo, zejména cestou zpět byla výprava pro některé členy celkem dobrodružná).
Pro celý článek klikni na zobrazit celé.
Stránky obce Martínkov
Folklorní stránky
Horácké folklorní stránky
Folklorní stránky
Webové stránky folklorního souboru z Mor. Budějovic
Copyright © 2008-2012, Dzbanek.wgz.cz.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one