Ples v Krahulčí dne 13.2.2009

Účast na plese folklorního souboru Podjavořičan v Krahulčí dne 13.2.2009. Pátek třináctého nevěstil nic dobrého, ale přesto jsme se na připravovaný výjezd vypravili. Nepočítalo se s naším vystoupením, vystupoval pouze pořádající Podjavořičan z Telče, takže jsme jeli v naprosto uvolněné náladě vstříc nečekaným dobrodružstvím (jak se později ukázalo, zejména cestou zpět byla výprava pro některé členy celkem dobrodružná).
Po příjezdu v nepříjemném sněžení nás uvítala sympaticky malá sokolovnička ne nepodobná té naší. Nakonec se ukázalo, že pod barem je ještě další patro s dalším barem, takže zase tak málo prostoru tam nebylo. Nicméně parket velikostí podobný tomu v Martínkově.
   Byť většinu členů souboru z Podjavořičanu osobně neznáme, dostalo se nám vřelého přivítání, a to nejen na baru! Obsluhující hned po našem příjezdu prohlásil: „Á Martínkov je tady, tak to abych tu pípu nechal puštěnou pořád.“ A skutečně se činil. Musím dodat, že jsme tam nejeli pouze na návštěvu baru, ale byli jsme se hlavně podívat, jak to chodí na plese folklorního souboru, protože o něčem podobném u nás uvažujeme na příští rok.
Přestože tam na tancování moc místa nebylo, vrhli jsme se do toho s vervou. Pravdou je, že to vyhecoval Zdena, nám se jinak u výčepu líbilo. Ale proč ne, však nás tancování baví. To jsme ale nevěděli, že v Krahulčí leští parket mejdlem. No, mýdlem asi ne, ale něčím neuvěřitelně kluzkým určitě ano. V kožených tanečních botách to byl nepopsatelně adrenalinový zážitek.
   Ve zmiňovaném prostoru pod barem, cosi jako peklo u nás, jen se zabudovaným krbem a daleko vyšším stropem!, vyhrávala – nám důvěrně známá - cimbálová muzika Rathan z Náměště nad Oslavou, takže o zábavu bylo postaráno po celý večer. Já jsem se kolem jedenácté vytratil, bo jsem měl cestu pro dalšího člena souboru do Jihlavy. Jaké však bylo moje překvapení, když jsem se o hodinu později vrátil a našel celý soubor skákající na parketu. Skupinové šílenství? Pomatení smyslů? Drogy? Tímto směrem se ubíraly moje myšlenky. Chvíli jsem podezíral pořádající, že nám sypali něco do pití, pak jsem si ale uvědomil, že jsem díky řízení střízlivej, takže to všechno zase dávalo smysl. Inu, další ples, kterýse vydařil.
   Cestou domů se nestalo nic zajímavého. Snad jen zapadnuté auto se čtyřmi členy souboru v závěji mezi Meziříčkem a Domamilí (ano, už je mi naprosto jasný, že tento úsek silnice se v zimě neudržuje). Vytáhl nás člověk s prorezavělým Favoritem, kterej toho za večer zřejmě vypil víc než my všichni dohromady. Budiž mu tímto poděkováno. A pak, že škodovky nejsou kvalitní auta!
05.04.2009 11:27:29
veselsky17
Stránky obce Martínkov
Folklorní stránky
Horácké folklorní stránky
Folklorní stránky
Webové stránky folklorního souboru z Mor. Budějovic
Copyright © 2008-2012, Dzbanek.wgz.cz.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one