Taneční vystoupení v Okříškách

10.6.2012 Okříšky

Po každotýdenních tanečních zkouškách konečně nadešel náš den D – Okříšský folklorní festiválek. Této akci jsme zasvětili posledních pár zkoušek, které provázely menší problémy s účastí všech tanečníků. I přes tento fakt jsme tančili jako o život, jen abychom dosáhli zdárného zvládnutí našeho vystoupení.
Nedělní vydatný oběd sice přímo vybízel k lehkému odpočinku u televize, my jsme ale měli zajímavější program, takže na otálení moc času nezbývalo. Asi kolem jedné hodiny jsme se všichni sešli před sokolovnou, kde jsme se ,,nalodili“ do aut a pak jsme vyrazili směr Okříšky. Zdání, že cesta do Okříšek je velice snadná a všichni ji známe, se úplně nepotvrdila. Někteří totiž zjistili, že „nejrychlejší“ cesta přes Třebíč, asi nebude zrovna nejkratší…
                I přes menší chyby v naší navigaci jsme dorazili na místo konání, kde nám byl oznámen očekáváný fakt, že kvůli nepřízni počasí se vystoupení přesune do místního kulturního domu. Dorazili jsme s velkým předstihem, takže se nabízela jedna otázka: Co s volným časem udělat? Odpověď zněla naprosto jasně, a proto bez překvapení zaznělo: Jde se na pivo! V hospodě jsme vydrželi celkem dlouho i přes upozornění kolemjdoucí pořadatelky: ,,prosím Džbánek, aby byl na vystoupení střízlivý“.
                Prvním bodem programu byl slavnostní nástup na pódium, kde nás svým stručným úvodním slovem představil Standa Lojda. Tímto bych chtěl upozornit na nový prapor souboru, který byl vyroben speciálně pro tuto akci a myslím, že jsme s ním udělali dojem. Díky za malbu praporu a výrobu konstrukce patří Monice Čurdové a Radimovi Urbánkovi. Po nástupu jsme měli opět dost času připravit se hlavně psychicky na vystoupení. Kromě našeho souboru vystoupili: Okřešánek z Okříšek, Podjavoříčan z Telče, Dřeváček z Jihlavy, Ženy a děti z Jinošova a Mali Bystrzanie z Polska.
Náš čas nadešel přibližně po hodině čekání při vystoupení ostatních souborů. Vrhli jsme se do víru tance s odhodláním podat co nejlepší výkon. Bohužel se nám vystoupení nepovedlo úplně podle našich představ. I přes mírné zklamání některých z nás, přišlo povzbuzení od ostatních souborů, kdy nás vesměs chválily a také se nám dostalo velmi cenných rad, které v budoucnu snad náležitě využijeme. Vystoupení bylo velice vysilující, což při pohledu na některé z nás bylo dosti zřetelné. Naštěstí nám pomocnou ruku podali kamarádi z Podjavoříčanu, kteří nás pozvali k sobě na pivo, které opravdu přišlo k duhu.
Na závěr celé akce proběhlo poděkování všem souborům od pořádajících z Okřešánku. Jako poděkování jsme obdrželi věcné dary, které nám budou připomínat účast na této akci.
Za všechny ze souboru děkuji Okřešánku za pozvání na jejich festival a už teď se těším na brzké shledání na našich tradičních krojovaných hodech, kde mimo jiné oslavíme jubileum 30 let od vzniku souboru.

Fotogalerie:
14.06.2012 16:23:15
veselsky17
Stránky obce Martínkov
Folklorní stránky
Horácké folklorní stránky
Folklorní stránky
Webové stránky folklorního souboru z Mor. Budějovic
Copyright © 2008-2012, Dzbanek.wgz.cz.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one