Úklid podzimního listí aneb jak jsme hrabali

   Brigáda pro členy souboru na úklid návsi od podzimního listí je příkladem dobrých vztahů s obecním úřadem Martínkov. Spolupráce probíhá již delší dobu. V minulém roce nám obec zafinancovala materiál na výrobu tanečního parketu.
   Na podzim se podařilo shrabat celou náves a dolní konec. V dokončení prací nám zabránil první, leč vydatný sníh. Proto jsme v sobotu 4.4.2009, v době, kdy normální člověk považuje za vrchol blaha, otočit se v posteli na druhý bok, vyrazili s hráběmi nikoliv do polí, ale ke kostelu, shrábnout ty kopy listí kolem kostela a nádrže před domem manželů Lojdových. Jak známo, pod vrbou bývá poctivě nastláno, takže práce bylo dost. Člověk by nevěřil, kolik listí spadne taky z těch topolů před kostelem. Všichni jsme chvátali domů, bo v tak příjemném počasí na jaře by byl hřích nedělat doma na zahradě. Úsilí, jaké do práce vložil zejména Zdeněk nebralo konců a mělo za následek zlomené hrábě.

   Sečteno, podtrženo:

-práce dokončeny,

-hrábě zpřelámány,

-ztráty na životech neevidovány

-na oběd jsme byli doma.

   Mám ještě jednu poznámku. Oproti podzimu se nás na brigádě sešlo pomálu. Snad nemusím dodávat, že ve více lidech jde práce snadněji a hlavně rychleji a že peníze jsou potřeba! Sešlo se nás tam vlastně jen šest – Zdeněk, Franta, David, Pavla, Jura a já. Jo, ještě jsem zapomněl na Erika, kterej vydatně pomáhal Jirkovi s odvozem shrabaného listí. Všem, kteří nebyli líní a dokázali si udělat čas děkuju.

   Milan Svoboda

08.04.2009 18:48:42
veselsky17
Stránky obce Martínkov
Folklorní stránky
Horácké folklorní stránky
Folklorní stránky
Webové stránky folklorního souboru z Mor. Budějovic
Copyright © 2008-2012, Dzbanek.wgz.cz.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one